Blog

Jak dopasować atrakcje na imprezie firmowej do temperamentu pracowników?

Współcześnie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na cykliczne organizowanie imprez firmowych dla swoich pracowników. Podczas takich wydarzeń planuje się liczne atrakcje, których celem jest nie tylko rozrywka, ale także stworzenie przyjaznej atmosfery oraz nawiązanie konstruktywnych relacji między pracownikami. Dlatego warto wiedzieć, jak można dopasować atrakcje na imprezie firmowej do charakteru pracowników.

KIEDY WARTO POSTAWIĆ NA EKSTREMALNĄ ROZRYWKĘ?

Na co dzień każdy pracownik posiada swoje indywidualne tempo pracy oraz odmienny temperament, który wpływa na to, jak zachowuje się w obliczu wyzwań. Jeśli chcesz zaktywizować pracowników, którzy w biurze bywają spokojni i flegmatyczni, to możesz postawić przed nimi ekstremalne wyzwanie w postaci ścianki wspinaczkowej, toru linowego lub przejażdżki samochodem off-roadowym. W Rancho Pod Bocianem przygotowaliśmy ciekawe rozrywki z możliwością ustalenia odpowiedniego stopnia trudności tak, aby każda osoba mogła podejść do danego wyzwania i mu sprostać. Ekstremalna rozrywka to także świetny sposób na rozładowanie napięcia i odstresowanie się po wyjątkowo trudnym okresie w pracy oraz na próbowanie nowych rzeczy i poznanie granic swoich możliwości.

GRY ZESPOŁOWE DLA INDYWIDUALISTÓW

Jeśli w Twoim zespole pracują świetni fachowcy, którzy miewają problemy z pracą zespołową, ponieważ wolą wszystko robić sami, to gry zespołowe będą dla Was idealnym wyborem. W Ranchu Pod Bocianem można bez problemu zorganizować grę w paintball, turniej siatkówki czy nawet koszykówki. Ciekawym pomysłem może być również zaproponowanie zawodów piłkarskich lub gry w podchody w okolicznym lesie. Ważne, by w trakcie zabawy umiejętnie podzielić drużyny tak, aby indywidualiści musieli podporządkować się zasadom gry, a zwycięstwo było możliwe tylko w wyniku współpracy. Jeśli zobaczysz, że indywidualista chce przejąć dowodzenie nad drużyną, to przy następnej konkurencji koniecznie zmień skład zespołów i najlepiej, aby lider trafił do drużyny, w której nie zna zbyt wielu osób. Wówczas indywidualista będzie musiał się podporządkować i dostosować do zasad panujących w nowym zespole.

GRY I ZABAWY DLA CHOLERYKA 

Niekiedy w zespole pracują osoby, które mają problem, by zapanować nad swoim gwałtownym temperamentem. Tacy pracownicy szybko się denerwują, a swoim zachowaniem mogą stresować innych współpracowników. W takim wypadku atrakcyjna gra na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody może zadziałać kojąco na nerwowego pracownika. Atrakcje przygotowane z myślą o cholerykach powinny być w miarę statyczne i najlepiej, aby wymagały skupienia oraz precyzji w działaniu. Dlatego dobrym pomysłem będzie wybranie się z zespołem na strzelnicę, pole do mini golfa lub nad staw, by popływać łódką albo łowić ryby. W trakcie tych zadań choleryk będzie mógł wyciszyć się i poćwiczyć swoją cierpliwość. Pamiętaj jednak, żeby podczas zabawy nie tworzyć niepotrzebnej presji i pozwolić wszystkim uczestnikom wykonywać zadanie w swoim własnym tempie. To pozwoli zwiększyć pewność siebie poszczególnych osób i korzystnie wpłynie na morale zespołu. 

Rancho Pod Bocianem posiada ponad 20 hektarów zielonych terenów, na których znajduje się wiele atrakcji stacjonarnych. Jest to zatem idealne miejsce do zorganizowania imprezy firmowej wraz z atrakcjami, które sprawią, że każda osoba w zespole niezależnie od jej temperamentu będzie się wspaniale bawiła. Dobrze dopasowane gry i zabawy pozwolą scalić zespół i oczyścić atmosferę, dzięki czemu powrót do pracy będzie wyjątkowo przyjemny i owocny. 


Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Rancho Pod Bocianem znajduje się zaledwie 25 km od Warszawy - około 30 minut drogi (łatwy i szybki dojazd trasą S8 i S7). Doskonała lokalizacja zapewnia dogodny dojazd nie tylko z okolicznych miejscowości, jak m.in. Tarczyn, Grójec, Piaseczno czy Grodzisk Mazowiecki, ale także ze stolicy i dalszych części Polski.


© 2024 Rancho Pod Bocianem - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij